Készítés menete
Összegzés
Hosszabban:
2019.03.28.: eldöntjük, hogy részt veszünk a pályázatban
- kiválasztjuk a tantárgyat, témakör: történelem, ókori Róma
- ki mit vállal?
2019. április 2.: beadtuk a pályázatra a jelentkezést
2019. április 2.: egy webinárium, melyet Tisza Géza tartott, aki jelenleg az EDU & FUN Digitális Élményközpont szakmai vezetője
Nagy örömünkre a döntés az ígért határidő előtt megszületett.
2019. április. 8.: Ezúton szeretnék gratulálni ahhoz, hogy sikeresen vettétek az első kört a CraftBot pályázatban, és bekerültetek azon 10 szerencsés iskola közé, akik kapnak egy - egy nyomtatót kölcsön, illetve akik megkapják az esélyt, hogy megnyerjék a 3 gép egyikét!
2019. április. 15.: 10:50-kor megérkezett a nyomtató
2019. április 25.: megegyeztünk a végleges játékszabályokban. Néhány simítást végeztünk már csak, ill. megszületett a játék neve: Bródyátor, a gladiátoros Bródys társas.
A csoport egy Facebook csoporton keresztül tartja a kapcsolatot, ötletel és kommunikál.
Novák Balázs pedig Trellon keresztül rögzíti a munkafolyamatot (később weblap is lesz).
A játék dobozát Major Zalán és édesapja fogja készíteni.
A nyomtatóhoz a figurák, játéktér tervezése Novák Tamás munkája.
A többiek a kérdéseket készítik
, ami egy szerencsekerékszerű applikáción (Novák Balázs) fog megjelenni a harcokkor, 4 válaszból egyet kell jelölni. Szakmai lektorunk Narancsik Imre tanár úr, aki legalább olyan lelkes, mint mi.
A 4 gladiátor (játékosok) típusait, és karakterlapjait már elkészítettük. A modell kinyomtatása után Tatai Borsika fogja őket kifesteni (fehér a filament, akrillal festhető). Az ő rajzai alapján tervez Tomi.
2019. április 25.: Dr. Főző Attila, aki a Digitális Pedagógiai Módszertani Központban dolgozik, tartott egy webináriumot: 3D alkotás alapok I.